Ploty Ploty Betafence RO Žogi Betafence HU Tvoros Aiad Betafence EE

Gabionai – puiki dekoratyvinių elementų alternatyva

Mūsų kraštovaizdyje vis dažniau galime išvysti šlaitus, nuošliaužas ar upių krantus saugančius gabionus. Tačiau gabionai – lankstūs dekoratyviniai elementai- vis dažniau yra naudojami ir pačiuose miestuose.

Iš pradžių gabionų krepšiai buvo užpildomi vietoje rastomis akmens medžiagomis. Verta paminėti, kad akmenimis užpildyti gabionai turi puikias izoliacines savybes, kurias protingai galima panaudoti mūsų vidutiniam klimatui. Akmenys sulaiko dalį vasaros karščio pastato išorėje, todėl pastatas ne taip įkaista. O žiemą vyksta atvirkštinis procesas – gabionų siena apsaugo pastatą, kad jis sulaikytų šilumą viduje ir užkirstų kelią nuostoliams.

Šiomis dienomis gabionų krepšiai yra užpildomi įvairiomis, prie projekto ir vietos apylinkių pritaikytomis medžiagomis. Beveik bet kuri akmens medžiaga gali būti puikiu užpildu. Tam puikiai tiks: skaldytas smiltainis, kalkakmenis, granito kubeliai, žvirgždas, įprasti akmenys, lavos akmenys. Netgi tokios medžiagos, kaip plytos, spalvotas betonas ar perdirbtas stiklas, taip pat gali būti naudojamos gabionų užpildymui. Dėl itin plataus asortimento gabionų konstrukcijos yra plačiai naudojamos miestų centruose. Gabionų sieną galima lengvai pritaikyti prie kraštovaizdžio, kad ji taptų jo sudėtine dalimi.