Ploty Ploty Betafence RO Žogi Betafence HU Tvoros Aiad Betafence EE

Betafence aptvėrė saulės jėgaines Vokietijoje

Dvi saulės jėgaines Vokietijoje saugo 3 km. ilgio Nylofor 3-M panelinė tvora

 

Saulės kolektoriams reikia itin patikimos apsaugos

Saulės energiją savarankiškai gaminančios jėgainės vis dar sparčiai auga. Dažnai saulės energijos ūkiai yra įrengiami dideliuose plotuose, todėl tokios jėgainės yra itin brangi investicija. Dėl šios priežasties saulės jėgaines reikia aptverti patikimomis tvoromis, kurios užtikrintų patikimą apsaugą nuo vandalų ir jų įsibrovimų. Saulės jėgainės yra statomos itin didelėse teritorijose, todėl renkantis tvorą saulės jėgainei, derėtų rinktis gerą kokybės ir kainos santykį bei nesudėtingą tvoros įrengimą.

Patikima tvora saugo Meschede saulės jėgainę

Meschede saulės jėgainė buvo įrengta 2013 m. Ji randasi ant dviejų šlaitų, esančių netoli A46 greitkelio, priešais tiltą, einantį virš Wennemen slėnio. Saulės jėgainė turi daugiau nei 21,000 fotovoltinių modulių, kurie pasiekia 5.3 MWp galią (megavatų viršūnė – jėgainė, esanti įrenginio pačiame viršuje). Saulės energijos parkas buvo aptvertas su 3 m. pločio Nylofor 3-M panelėmis, kurių standartinis dydis yra 2.5 m. Didesni atstumai tarp tvoros stulpelių padėjo sutaupyti apie 20 proc. medžiagų ir įrengimo kainos. Tvoros panelės, kurios turi 3 dimensijų sulenkimus ir dvigubas horizontalias vielas, suteikia patikimą stabilumą. Dėl stačiakampės E-LOX stulpelių sistemos tvorą buvo galima įrengti ant šlaitų. Iš viso buvo įrengta 1,560 m. ilgio tvora. Jai buvo panaudotos 2 m. aukščio panelės su lenktomis alkūnėmis ir dvejomis eilėmis spygliuotų vielų. Tvoroje buvo įrengti trys 4 m. pločio ir 2 m. aukščio dvigubi atveriami vartai su dantytais rėmais viršuje, suteikiančiais papildomą apsaugą nuo įsibrovėlių.

Ekonomiška tvora saugo Berlingsen saulės jėgainę

Panaši tvora ir vartų sistema buvo įrengta aplink Möhnesee saulės jėgainę Berlingsen. Ji yra įsikūrusi už 20 km. į šiaurės vakarus. Savarankiškai veikianti saulės jėgainė, pasiekianti iki 2.743 MWp galią, buvo įrengta ant seno 20,000 kv. m. atliekų sąvartyno. 2011 m. per pirmąjį darbų etapą buvo sumontuota 1,500 m. Nylofor 3-M panelių, o per antrąjį etapą 2012 m. – dar papildomai buvo atvežta 450 m. panelių. E-LOX stulpelių sistema padėjo įrengti tvorą ant šlaito. Tvoroje buvo įrengti keli 4 m. pločio dvigubi atveriami vartai.