Ploty Ploty Betafence RO Žogi Betafence HU Tvoros Aiad Betafence EE

Gabionų panaudojimas kuriant sodo architektūrą

Daugelyje sodų galima rasti nedidelių architektūrinių elementų, kurie atlieka įvairias funkcijas – dekoratyvinę ar praktinę. Sodo architektūros elementais galime laikyti fontanus, statulas, pavėsines, akmenų sodelius, akmenines kepsnines ir poilsiui skirtus elementus (pvz.: sodo baldai), žaidimų aikštelių įrangą (sūpynės, smėlio dėžės, karstyklės) ir gabionų sienas.

zahrada_gabiony

Kraštovaizdžio architektūros elementai ne tik prideda originalumo bei išskirtinumo, bet ir užtikrina efektyvią priežiūrą bei suteikia visą galybę originalių sprendimų asmeninės erdvės projektavimui. Ypač daug pasirinkimų asmeninės erdvės projektavimui yra tuomet, kai naudojami iš Zenturo panelių pagaminti gabionai ar gabionų sienos. Gabionai – tai kūrybiniai įrankiai, kurie net ir nereikšmingą sodo architektūrą gali paversti be galo originalia.

Originalu: stiklu užpildyti bei apšviesti gabionai

Nepaisant prižiūrimo sodo teritorijos dydžio, iš Zenturo panelių pagaminti gabionai ir gabionų sienos bet kokio dydžio erdvei suteiks tikrai originalią išvaizdą. Jeigu ieškote alternatyvos įprastiems sodo baldams, rekomenduojame rinktis gabionų konstrukcijas. Gabionų baldai, kuriuos galima užpildyti ne vien tik įprastu akmenų užpildu, bet stiklu ar net betonu, sukurs tiesiog nepamirštamą atmosferą jūsų sode. O jeigu savo sode norite sukurti visiškai neįprastą efektą, tuomet stiklu užpildytus gabionus apšvieskite. Be abejonės, apšvietimas aplinkai suteikia daugiau žavesio, o žalioji zona net ir tamsiu paros laiku atrodo įspūdingai.

Gabionų sienomis lipantys augalai

Gabionus taip pat rekomenduojame naudoti ir tuomet, jeigu planuojate savo sode suprojektuoti akmenų sodelį, kurį apsodinsite vasarą žaliomis kaskadomis virstančiais augalais. Nedidelius sodus galite paįvairinti iš Zenturo panelių sukūrę pavėsines ir gabionų vazonus sodo augalams. Tokios gabionų sienos netgi užima mažiau vietos nei įprasti gabionai, tačiau yra ne ką mažiau įspūdingi kraštovaizdžio architektūros elementai. Zenturo panelių tarpų užpildymui siūlomas platus medžiagų pasirinkimo asortimentas jums leis savo sode susikurti salos rojuje įvaizdį ar pasimėgauti miško kvapą primenančiu aromatu.

Gabionų sienos naudingos ir kovojant su nepageidaujamais kvapais

Sodo elementai, kuriuos reikia nuolat valyti ir prižiūrėti, įdėjus šiek tiek pastangų gali tapti mažais meno kūriniais. Atliekų kompostavimo vietą ar atskirą šiukšliadėžę sode galite paslėpti po originalia gabionų siena, kurią pakaitomis galite užpildyti baltos ir juodos spalvos akmenimis ar žieve, kuri puikiai maskuoja nepageidaujamus kvapus. Yra daugybė originalių idėjų, kurios tik ir laukia, kada bus atrastos. Išlaisvinkite savo vaizduotę dabar…